SIT8021AI-J4-XXS-3.686400
DigiKey Part Number
1473-SIT8021AI-J4-XXS-3.686400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8021AI-J4-XXS-3.686400
Description
MEMS OSC XO 3.6864MHZ LVCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
3.6864 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)