SIT8021AI-J4-XXS-19.680000
DigiKey Part Number
1473-SIT8021AI-J4-XXS-19.680000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8021AI-J4-XXS-19.680000
Description
MEMS OSC XO 19.6800MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
19.68 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)