SIT8021AI-J4-XXS-1.228800E
DigiKey Part Number
1473-SIT8021AI-J4-XXS-1.228800E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8021AI-J4-XXS-1.228800E
Description
MEMS OSC XO 1.2288MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
1.2288 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V