SIT8021AC-J4-XXS-24.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8021AC-J4-XXS-24.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8021AC-J4-XXS-24.000000
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-UFBGA, CSPBGA
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V