SIT8008BC-12-YYS-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BC-12-YYS-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BC-12-YYS-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
4.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)