SIT5357AE-FQ033JT-100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT5357AE-FQ033JT-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5357AE-FQ033JT-100.000000
Description
MEMS OSC DCTCXO 100.0000MHZ LVCM
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz DCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±100ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±5.31ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
62mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Voltage - Supply
3.3V