SIT5356AI-FNB33IQ-49.152000
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AI-FNB33IQ-49.152000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AI-FNB33IQ-49.152000
Description
MEMS OSC DCTXCO 49.152000MHZ LVC
Customer Reference
Detailed Description
49.152 MHz DCTCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±250ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±9.25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
53mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
51mA
Voltage - Supply
3.3V