SIT5356AI-FN-33E0-10.949297
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AI-FN-33E0-10.949297-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AI-FN-33E0-10.949297
Description
MEMS OSC TCXO 10.949297MHZ
Customer Reference
Detailed Description
10.949297 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±250ppb
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)