SIT5356AI-FN-25E0-30.720000
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AI-FN-25E0-30.720000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AI-FN-25E0-30.720000
Description
MEMS OSC TCXO 30.7200MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
30.72 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±250ppb
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)