SIT5356AE-FQ-33E0-24.192000
DigiKey Part Number
1473-SIT5356AE-FQ-33E0-24.192000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5356AE-FQ-33E0-24.192000
Description
MEMS OSC TCXO 24.192000 MHZ LVCM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.192 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±100ppb
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
53mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-CQFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.042" (1.06mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
51mA
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V