SIT5001AC-3E-33N0-80.000000X
DigiKey Part Number
1473-31212-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31212-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31212-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5001AC-3E-33N0-80.000000X
Description
MEMS OSC TCXO 80.0000MHZ LVCMOS
Detailed Description
80 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V