SIT1552AI-JE-DCC-32.768D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 34,034
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz TCXO LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
Footprint and BOM reduction
BLE power savings part 1
SIT1552AI-JE-DCC-32.768D
DigiKey Part Number
SIT1552AI-JE-DCC-32.768D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1552AI-JE-DCC-32.768D
Description
MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT1552AI-JE-DCC-32.768D Models
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.52µA
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V