SIT1534AI-H4-DCC-04.096E
DigiKey Part Number
1473-1532-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1532-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1532-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1534AI-H4-DCC-04.096E
Description
MEMS OSC XO 4.0960KHZ LVCMOS SMD
Detailed Description
4.096 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SIT1534AI-H4-DCC-04.096E Models
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.4µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.2)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V