SSP1A4125M7T
SSP1A4125M7T
DigiKey Part Number
4008-SSP1A4125M7T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSP1A4125M7T
Description
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SSP1A4125M7T Models
Category
Voltage - Input
90 ~ 280VAC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 660 V
Series
Load Current
125 A
Packaging
Box
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C