LXM32SD18N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32SD18N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32SD18N4
Description
LXM32 SERCOS 18A RMS PEAK 3PH 48
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 480VAC Supply 18A 200 ~ 480V Load
Category
Voltage - Load
200 ~ 480V
Current - Output
18A
Series
Wattage - Load
3.3 kW
Voltage - Supply
200 ~ 480VAC
Interface
Modbus TCP, RS-485
Motor Type
Servo
Operating Temperature
0°C ~ 50°C