Image for ZLTMM-115-72-T-D-766 is not available
ZLTMM-115-72-T-D-766
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-115-72-T-D-766-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-115-72-T-D-766
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 30 position 0.079" (2.00mm)
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Packaging
Bulk
Contact Length - Post
0.060" (1.52mm)
Overall Contact Length
0.851" (21.62mm)
Connector Type
Insulation Height
0.766" (19.46mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Number of Positions
Contact Finish - Post
Tin
Keying Slot
Style
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C