Image for ZLTMM-110-62-S-D-296 is not available
ZLTMM-110-62-S-D-296
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-110-62-S-D-296-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-110-62-S-D-296
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.397" (10.08mm)
Insulation Height
0.296" (7.52mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
Contact Finish - Post
Tin
Keying Slot
Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C