Image for ZLTMM-110-62-H-D-307 is not available
ZLTMM-110-62-H-D-307
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-110-62-H-D-307-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-110-62-H-D-307
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-110-62-H-D-307 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Overall Contact Length
0.397" (10.08mm)
Insulation Height
0.307" (7.80mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C