Image for ZLTMM-110-02-G-D-300 is not available
ZLTMM-110-02-G-D-300
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-110-02-G-D-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-110-02-G-D-300
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.100" (2.54mm)
Series
Overall Contact Length
0.377" (9.58mm)
Insulation Height
0.300" (7.62mm)
Contact Finish Thickness - Mating
20.0µin (0.51µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C