Image for ZLTMM-105-65-T-D-255 is not available
ZLTMM-105-65-T-D-255
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-65-T-D-255-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-65-T-D-255
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-105-65-T-D-255 Models
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.413" (10.49mm)
Insulation Height
0.255" (6.48mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Pitch - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C