ZLTMM-105-65-G-D-315
DigiKey Part Number
ZLTMM-105-65-G-D-315-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-65-G-D-315
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-105-65-G-D-315 Models
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Contact Length - Post
0.103" (2.62mm)
Overall Contact Length
0.413" (10.49mm)
Insulation Height
0.315" (8.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating
20.0µin (0.51µm)
Keying Slot
Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C