ZLTMM-105-63-G-D-250
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-63-G-D-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-63-G-D-250
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Overall Contact Length
0.555" (14.10mm)
Insulation Height
0.250" (6.35mm)
Contact Finish Thickness - Mating
20.0µin (0.51µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C