Image for ZLTMM-105-62-T-D-250 is not available
ZLTMM-105-62-T-D-250
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-62-T-D-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-62-T-D-250
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.397" (10.08mm)
Insulation Height
0.250" (6.35mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Pitch - Mating
Contact Finish - Post
Tin
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C