Image for ZLTMM-105-55-S-D-258 is not available
ZLTMM-105-55-S-D-258
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-55-S-D-258-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-55-S-D-258
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-105-55-S-D-258 Models
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.100" (2.54mm)
Overall Contact Length
0.323" (8.20mm)
Insulation Height
0.258" (6.56mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
Contact Finish - Post
Tin
Keying Slot
Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C