ZF1-27-01-TM-WT-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for ZF1-27-01-TM-WT-TR is not available
ZF1-27-01-TM-WT-TR
DigiKey Part Number
ZF1-27-01-TM-WT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZF1-27-01-TM-WT-TR
Description
CONN FFC BOTTOM 27POS 1MM R/A
Detailed Description
27 Position FFC Connector Contacts, Bottom 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
EDA/CAD Models
ZF1-27-01-TM-WT-TR Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Base Product Number
Height Above Board
0.118" (3.00mm)