ZF1-27-01-T-WT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 118
Datasheet
Image for ZF1-27-01-T-WT is not available
ZF1-27-01-T-WT
DigiKey Part Number
612-ZF1-27-01-T-WT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZF1-27-01-T-WT
Description
1.00 MM ZERO INSERTION FORCE FLA
Detailed Description
27 Position FFC Connector Contacts, Bottom 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
Datasheet
EDA/CAD Models
ZF1-27-01-T-WT Models
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Pitch
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Base Product Number
Height Above Board
0.118" (3.00mm)