SEAM-40-03.5-L-10-2-A-K-TR
SEAM-40-03.5-L-10-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-40-03.5-L-10-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM14450TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14450CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-40-03.5-L-10-2-A-K-TR
Detailed Description
400 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-40-03.5-L-10-2-A-K-TR Models
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm
Height Above Board
0.240" (6.10mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)