SEAM-40-03.5-S-10-2-A-K-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SEAM-40-03.5-S-10-2-A-K-TR |
Customer Reference | |
Detailed Description | 400 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SEAM-40-03.5-S-10-2-A-K-TR Models |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm) |
Connector Type High Density Array, Male | Mated Stacking Heights 8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm |
Number of Positions 400 | Height Above Board 0.240" (6.10mm) |
Pitch 0.050" (1.27mm) | Base Product Number |