FFSD-25-D-24.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8904-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-24.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 50POS 24"
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.00' (609.60mm)
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-24.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.00' (609.60mm)
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 138
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 2"
In-Stock: 1004
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 6"
In-Stock: 780
CABLE ASSEM .05" 50POS F-F 12"
In-Stock: 840
CABLE ASSY .05" 50POS F-F 14"
In-Stock: 94
CABLE ASSY .05" 50POS F-F 20"