FFSD-25-D-24.00-01-F-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-24.00-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-24.00-01-F-N
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.00' (609.60mm)
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-24.00-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.00' (609.60mm)
Number of Positions
50
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)