FFSD-13-D-11.02-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 26
Image for FFSD-13-D-11.02-01-N is not available
FFSD-13-D-11.02-01-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-13-D-11.02-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-D-11.02-01-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.919' (280.00mm, 11.02")
EDA/CAD Models
FFSD-13-D-11.02-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.919' (280.00mm, 11.02")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)