FFSD-13-D-11.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM11172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-D-11.00-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.917' (279.40mm, 11.00")
EDA/CAD Models
FFSD-13-D-11.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.917' (279.40mm, 11.00")
Number of Positions
26
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)