FFSD-13-D-05.90-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-13-D-05.90-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-D-05.90-01-N
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (149.86mm, 5.90")
EDA/CAD Models
FFSD-13-D-05.90-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.492' (149.86mm, 5.90")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)