FFSD-05-D-10.00-01-N-RN2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
FFSD-05-D-10.00-01-N-RN2
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-10.00-01-N-RN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-10.00-01-N-RN2
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-10.00-01-N-RN2 Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)