FFSD-05-D-10.00-01-F-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
FFSD-05-D-10.00-01-F-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-10.00-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-10.00-01-F-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-10.00-01-F-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)