BZX84B15VLFHT116 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84B15VLFHT116 |
Description | DIODE ZENER 15V 250MW SSD3 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 15 V 250 mW ±2% Surface Mount SSD3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZX84B15VLFHT116 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V |
Mfr | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Not For New Designs | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 250 mW | Supplier Device Package SSD3 |
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms | Base Product Number |