2SCR293PHZGT100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2SCR293PHZGT100 |
Description | TRANS NPN 30V 1A SOT-89 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 30 V 1 A 320MHz 2 W Surface Mount SOT-89 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) |
Mfr | DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 270 @ 100mA, 2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 2 W |
Part Status Active | Frequency - Transition 320MHz |
Transistor Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V | Package / Case TO-243AA |
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 350mV @ 25mA, 500mA | Supplier Device Package SOT-89 |