H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TR
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)