H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | H130B-48.000-18-F-3030-EXT-TR |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 48 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (5x3.2) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |