QT325G-24.576MAHE-T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
EPSON
NextGen Components
24.576 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
QT325G-24.576MAHE-T
DigiKey Part Number
4981-QT325G-24.576MAHE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QT325G-24.576MAHE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QT325G-24.576MAHE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QT325G-24.576MAHE-T
Description
3.2X2.5 30PPM @25C 30PPM (-40 TO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Frequency Tolerance
±30ppm