73071-BB-48 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Pomona Electronics
In Stock: 80
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Who is Pomona Electronics?
73071-BB-48
DigiKey Part Number
73071-BB-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
73071-BB-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Customer Reference
Detailed Description
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Base Product Number
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Obsolete
This product is no longer manufactured. View Substitutes
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 80
COAX CBL SMA TO SMA 24"