73071-BB-24
DigiKey Part Number
73071-BB-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
73071-BB-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pomona Electronics
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
4 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Copper
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"