P4SMAJ15A-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-P4SMAJ15A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P4SMAJ15A-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-P4SMAJ15A-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ15A-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 16.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.4A