JP131W-L20
DigiKey Part Number
298-10489-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JP131W-L20
Description
CBL SUPPORT J-HOOK WALL MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Support, J-Hook Black Wall Mount, Fastener 1.310" (33.27mm)
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Series
Length
2.360" (59.94mm)
Packaging
Bulk
Width
1.160" (29.46mm)
Part Status
Active
Height
3.330" (84.58mm)
Type
Support, J-Hook
Features
Slotted for Tak-Ty® Cable
Opening Size
1.310" (33.27mm)