JP131CMB-L20
DigiKey Part Number
298-14572-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JP131CMB-L20
Description
CBL SUPPORT J-HOOK CEILING MNT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Support, J-Hook Black Ceiling Mount, Fastener 1.310" (33.27mm)
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Series
Length
4.600" (116.84mm)
Packaging
Bulk
Width
1.200" (30.48mm)
Part Status
Active
Height
3.400" (86.36mm)
Type
Support, J-Hook
Features
Slotted for Tak-Ty® Cable
Opening Size
1.310" (33.27mm)