HSTTV25-Q is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 1
Datasheet
Image for HSTTV25-Q is not available
HSTTV25-Q
DigiKey Part Number
HSTTV25-Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV25-Q
Description
HEATSHRINK 1/4" X 25' BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Black 25.0' (7.6m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Features
Flame Retardant, UV Resistant
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
25.0' (7.6m)
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)