ERZ-VF2M431
DigiKey Part Number
P7355TR-ND - Tape & Reel (TR)
P7355CT-ND - Cut Tape (CT)
P7355DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VF2M431
Description
VARISTOR 430V 300A 2SMD JLEAD
Detailed Description
430 V 300 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-VF2M431 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
473 V
Current - Surge
300 A
Series
Energy
10J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
275 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
350 V
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Min)
387 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Typ)
430 V