EEH-ZC1K470V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3,264
Datasheet
Parametric Equivalent
NextGen Components
In Stock: 20,000
Datasheet
Nichicon
In Stock: 500
Nichicon
In Stock: 199
47 µF 80 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 36mOhm 4000 Hrs @ 125°C