EEE-TC1C471P is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 15
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 804
Datasheet
Direct
Nichicon
In Stock: 500
Rubycon
In Stock: 0
Chemi-Con
In Stock: 1,467
Nichicon
470 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 150mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C