EEE-FK1C471P is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 12
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 17
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 293
Parametric Equivalent
In Stock: 19,628
In Stock: 5,874
In Stock: 673
In Stock: 970
In Stock: 705
470 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C